Nowe atrakcje w lunaparkach Dadak i Kamienicky?

W ostatnim czasie w dwóch lunaparkach z Czech, które podróżują po Polsce pojawiły się nowe urządzenia.

Pierwsza nowość to karuzela Break Dance, która pojawiła się w Lunaparku Dadak. Druga nowość to pojawienie się ławki oraz boostera z Lunaparku Kamienicky. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że Break Dance, który obecnie jeździ w taborze Lunaparku Dadak, na początku sezonu wjechał do Polski z taborem Lunaparku Luna z Czech.

W przypadku firm zza południowej granicy bardzo często jest tak, że urządzenia w lunaparku mają kilku właścicieli, którzy jeżdżą razem pod jedną nazwą lunaparku. Tak właśnie jest w przypadku Lunaparku Luna i jak widać, właściciel karuzeli Break Dance postanowił odłączyć się od tej firmy i przejść do Lunaparku Dadak.

Nie wiemy niestety jak wygląda sytuacja własnościowa nowych urządzeń w Lunaparku Kamienicky. Czy są to urządzenia kupione na własność przez Josefa Kamienickyego do jego firmy, czy zaprosił on właściciela tych karuzel do współpracy i wspólnej trasy po naszym kraju.

W obu przypadkach, na chwilę obecną, nie jesteśmy w stanie potwierdzić czy zmiany będą miały charakter stały oraz czy wspomniane urządzenia już na stałe wpiszą się w listę karuzel tych lunaparków czy mają one jedynie charakter tymczasowy.

Dodaj komentarz