Nowe informacje dotyczące Parku Rozrywki Majaland

Dzień później niż pierwotnie podano, czyli nie 25 a 26 maja nastąpi otwarcie Parku Rozrywki Majaland w Kownatach.

Podano również pierwsze informacje dotyczące cen biletów. Wzorem wielu zachodnich parków rozrywki ceny będą uzależnione od wzrostu. W związku z tym dzieci o wzroście poniżej 85cm będą wchodzić do parku za darmo. Dzieci o wzroście od 85cm do 100cm zapłacą 34,90PLN natomiast wszyscy powyżej 100cm zapłacą 69,90PLN. Wkrótce ma być podana informacja dotycząca taryfy na bilety rodzinne.

Taka forma płatności jest uzasadniona, ponieważ jeżeli ze względu na wzrost goście nie mogą skorzystać z części atrakcji to płacą mniej.

Ponadto wystartował już oficjalny profil parku na Facebooku. Wejdziecie do niego klikając tutaj. Znajdziecie tam wszystkie najważniejsze informacje oraz aktualne zdjęcia parku.

Jak podaje portal Parkmag.pl w ciągu 2-3 miesięcy ma się rozpocząć budowa pierwszej atrakcji w drugim etapie Majalandu, w którym powstaną również atrakcje dla dorosłych. Będzie to pierwszy w Polsce drewniany rollercoaster. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi inwestora, według których Polski Majaland ma być bliźniaczym parkiem dla Plopsaland De Panne w Belgii można podejrzewać, że kolejka będzie taka sama jak Heidi The Ride z wspomnianego wcześniej parku w Belgii. Jej wagoniki rozpędzają się do prędkości 71 km/h i pokonują trasę o długości 618 metrów. Za budowę przejażdżki w belgijskim parku odpowiadała firma Great Coaster International.

Film pokazujący trasę Heidi The Ride znajdziecie poniżej.

Dodaj komentarz