Prezentacje lunaparków


Lunapark Robland powstał w 1964 roku. Lunapark na samym początku miał tylko kilka atrakcji takich jak strzelnica, duża karuzela łańcuchowa i mała karuzela dziecięca. W tamtych czasach lunaparki miały dość skromny tabor, ponieważ nie miały zbyt wielkich możliwości rozwoju. Wynikało to z ubogiej oferty urządzeń dostępnych na rynku. Pierwszą nową karuzelę (fala) oraz gabinet śmiechu dokupiono dopiero w roku 1978. Lunapark w miarę możliwości powiększał swój tabor. W roku 1993 zakupili słynną karuzelę Ranger. Robland w chwili obecnej posiada kilkadziesiąt urządzeń, które możecie obejrzeć w naszej galerii. Jest to największy objazdowy lunapark w Polsce, poruszający się w dwóch taborach. W ciągu ostatnich kilku lat zakupiono takie urządzenia jak m.in.: Top Spin, Diabelski Młyn (największy objazdowy młyn w Polsce), wahadło Street Fighter, Booster czy wieżę swobodnego spadania Mega Drop.Lunapark Krasnal stawiał swoje pierwsze kroki w Bydgoszczy i okolicach. Główną atrakcją w tamtych czasach była karuzela łańcuchowa. Na przestrzeni kilkunastu lat Europark rozwijał się bardzo dynamicznie i szybko zasłużył na miano jednego z największych objazdowych lunaparków w Polsce. Europark od początku do chwili obecnej odwiedził prawie cały kraj. W latach 2004 – 2005 lunapark postanowił wyjechać poza granice Polski i skierował się do Estonii gdzie cieszył się wielką popularnością tamtejszej ludności. Jak do tej pory była to jedyna polska firma rozrywkowa, która zdecydowała się na zagraniczny wyjazd. W ostatnich latach Europark Krasnal zakupił nowa kolejkę górską Dragon oraz wahadło Projekt 1.Lunapark Bajka działa w branży rozrywkowej już ponad 40 lat. Lunapark powstał w 1973 roku i został założony przez Edmunda Zamelka. Lunapark zapewnia atrakcje wysokiej jakości, bezpieczne i bezawaryjne. Bajka nieprzerwanie poszerza swój tabor o kolejne nowe atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Atrakcje mają co roku aktualne odbiory techniczne robione przez urząd dozoru technicznego na terenie całego kraju. W ciągu ostatnich 3 lat zakupiono nowy Autodrom oraz sześcioramienną karuzelę rodzinną Ośmiornica – jedyne takie urządzenie w Polsce!Lunapark Europa powstał w roku 1969 i od tego czasu z powodzeniem działa w branży rozrywkowej. Lunapark zaczynał skromnie: od strzelnicy. Ma przestrzeni kilkudziesięciu lat działalności firma przeszła transformację, którą można zobaczyć w dzisiejszych czasach. Dziś Europa jest zaliczana do czołówki objazdowych lunaparków Polskich. Firma cały czas próbuje zaskakiwać ludzi swoimi atrakcjami. W ciągu ostatnich kilku lat wymieniono niemal wszystkie urządzenia na fabrycznie nowe karuzele.Lunapark Happy Land powstał w 1988 roku i jest przedsiębiorstwem, które oferuje szeroki zakres usług rozrywkowych. Cechy lunaparku:
– doświadczenie w branży usług rozrywkowych
– nastawienie na klienta i elastyczność
Dynamika rozwoju i działania sprawia, że lunapark jest gotów do spełniania potrzeb ich najbardziej wymagających klientów. Happy Land gwarantuje najwyższą jakość usług, o czym świadczy współpraca z renomowanymi firmami o różnym pokroju działalności. W ostatnich latach Happy Land zakupił wahadło Xtreme.Lunapark Familia Land powstał w 1980 roku. Podobnie jak w przypadku pozostałych polskich firm, które powstały w tamtym okresie, początki Familia Landu były bardzo skromne. Pierwszymi atrakcjami była strzelnica, gry zręcznościowe oraz karuzela dziecięca. Obecnie Familia Land posiada kilkadziesiąt urządzeń i zaliczany jest do czołówki polskich lunaparków. W ostatnim czasie lunapark zakupił takie atrakcje jak Twin Spin (Top Spin z dwiema gondolami) oraz zamek strachów.Śląskie Wesołe Miasteczko powstało w 1959 roku i zajmuje teren 39h. Już po roku działalności w parku działały 63 urządzenia. Cieszył się on bardzo dużą popularnością. W dni powszednie park odwiedzało średnio 6 tysięcy osób natomiast w weekendy liczba ta potrafiła dojść do 50 tysięcy gości. Rekord odwiedzin został pobity w 1966 roku kiedy podczas Święta Trybuny Robotniczej, w Wesołym Miasteczku bawiło się 80 tysięcy osób. Pierwszą dużą karuzelą w parku były podwieszane na wysokości 45 metrów Samoloty Duże, które działają do dzisiaj. Do dnia dzisiejszego pojawiło się dużo urządzeń które są na bieżąco modernizowane. W ciągu ostatnich kilku lat park zakupił 26 urządzeń z likwidowanego duńskiego parku rozrywki Sommerland Syd. W 2015 roku właścicielem Śląskiego Wesołego Miasteczka została słowacka firma Tatry Mountain Resorts, która w ciągu pięciu lat chce przeprowadzić gruntowna modernizację całego parku oraz postawią w nim nowe urządzenia.Lunapark Sowiński powstał w 1997 roku. Lunapark znajduje się we Władysławowie, u nasady Półwyspu Helskiego. Pierwszymi urządzeniami były Młyn Widokowy, Kolejka Górska Tajfun oraz parasolki i Telecombat. Co roku w parku pojawiają się nowe atrakcje. W ciągu ostatnich kilu lat Lunapark Sowiński zakupił takie urządzenia jak: Space Loop (Top Spin), Water Splash (Break Dance), Crazy Tower (wieża swobodnego spadania) oraz wahadło Extreme. Ponadto w ostatnich latach park przechodzi gruntowna modernizację oraz przebudowę. Wymieniane są alejki, pojawiła się tzw. mała architektura, a stare urządzenia przechodzą gruntowny remont.EnergyLandia została otwarta w 2014 roku i jest najmłodszym parkiem rozrywki w Polsce. Jednocześnie już od samego otwarcia śmiało można powiedzieć, że jest to najlepsze tego typu miejsce w kraju, które wyznacza standardy pozostałym.
Na blisko 26 hektarach znajduje się ponad 30 fabrycznie nowych urządzeń rozrywkowych. Park podzielony jest na kilka, bogato zdobionych stref tematycznych. W EnergyLandii płaci się tylko za wejście, a na karuzelach można jeździć do woli.
W 2015 roku w parku wybudowano trzy rollercoastery. Jednym z nich jest Dragon – pierwszy w Polsce podwieszany rollercoaster, w którym tor kolejki znajduje się nad gondolami. Ponadto znajdziecie tutaj takie atrakcje jak: Space Booster, Aztec Swing, Apocalipto (Top Spin) czy Tsunami Dropper (wieża swobodnego spadania).Rabkoland powstał w 1998 roku z inicjatywy Eugeniusza Wiecha, który doświadczenie w branży rozrywkowej zdobywał przez wcześniejsze 25 lat w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Rabkoland posiada liczne urządzenia dla dzieci oraz dorosłych. Tym co wyróżnia Rabkoland od pozostałych parków rozrywki jest malownicze położenie w centrum uzdrowiskowej miejscowości Rabka-Zdrój. Rabkoland to nie tylko kolorowe karuzele. Znajdziecie tutaj również takie atrakcje jak: Muzeum Orderu Uśmiechu, Dom Rekordów i Osobowości, różne Teatry Ruchomych Figur, makieta lunaparku w skali 1:87 oraz wiele innych. W roku 2004 europejski magazyn „Park and Gamex Industry” uznał Rabkoland za najlepszy w Polsce park rozrywki.

Powrót do poprzedniej strony