Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Plany rozwoju EnergyLandi w latach 2018 – 2020

Właściciele parku rozrywki EnergyLandia nie zwalniają tempa i już teraz zapowiadają kolejne inwestycje. W planach jest budowa kolejnych atrakcji, hoteli, usprawnienie dojazdu i powiększenie strefy parku wodnego!

Energylandia aktualnie posiada, w pełni zabudowane, 26 hektarów powierzchni 70 atrakcjami, które podzielone są na 4 strefy: Bajkolandia dla dzieci, Familijna dla całych rodzin oraz ekstremalna dla rządnych wysokiej dawki adrenaliny, a także wodna strefa z basenami. Na kolejne lata zaplanowano szereg inwestycji, poniżej prezentujemy najważniejsze z nich…

1. HYPERION Mega Coaster

Mega Coaster będzie potężną konstrukcją, zapewniającą największy w Europie, aż 80-metrowy spadek, który jest o 2 metry dłuższy od zjazdu Shambhala w parku Port Aventura w Hiszpanii (aktualnie drugiego najwyższego i najszybszego roller coastera typu Hyper Coaster na starym kontynencie). Mega Coaster w Energylandii będzie posiadał pierwszy spadek schodzący do dołu o głębokości około 4 metrów. Wysokość samego wjazdu na szczyt konstrukcji wyniesie aż 77 metrów, stając się najwyższym wyciągiem w Europie. Planowana inwestycja posiadać będzie także najbardziej stromy pierwszy spadek, mający aż 84 stopnie, czego nie spotkamy w żadnej innej kolejce górskiej w europejskich parkach rozrywki. Podobnie z resztą jak prędkości – ponad 140 km/h, którą osiągną wagony, zabierające 28 pasażerów i poruszające się po torze o długości 1450 metrów. Producentem instalacji będzie szwajcarska firma INTAMIN

Hyperion będzie drugim najwyższym i najszybszym Roller Coasterem w Europie, ustępując miejsca jedynie Red Force, znajdującym się w Parku Ferrari Land.

Parametry techniczne HYPERION Mega Coastera:

– 80 m – pierwszy spadek – największy w Europie
– 77 m – wysokość podnoszenia – najwyższy wyciąg Roller Coastera w Europie
– 142 km/h – maksymalna prędkość składu
– 84 ° – najbardziej stromy w Europie pierwszy spadek Mega Coastera
– 1450 m – długość toru
– 28 – liczba pasażerów pociągu

HYPERION przeniesie Cię w świat galaktyki!

Znaczenie jak i symbolika Hyperiona jest dość szeroka, z uwagi na to, że jest to jeden z księżyców Saturna – księżyc lodowy, czemu odpowiadać będzie między innymi niebieski kolor atrakcji. Nazwa Hyperiona (księżyca) pochodzi znów od tytana (boga) z mitologii greckiej, prawdopodobnie dlatego, że jest jedną z największych znanych ciał niebieskich w Układzie Słonecznym. Tak potężne i spektakularne urządzenie, jakim będzie Mega Coaster Energylandii idealnie będzie współbrzmieć z nadanej mu nazwie HYPERION. Warte podkreślenia jest to, że już samemu wejściu na tę atrakcje towarzyszyć będzie nie tylko wyjątkowa scenografia, ale i projekcja specjalnie przygotowanego filmu wprowadzającego Gości w kosmiczną podróż, dzięki której będzie można się przenieść w nowy, równoległy świat.

2. Pierwszy Hotel Energylandii.

W latach 2019-2020 wybudowany zostanie pierwszy hotel dedykowany rodzinom. Będzie on pierwszym z planowanego całego kompleksu hotelowego zlokalizowanego wokół Energylandii.

Hotel ten wybudowany będzie w standardzie 4 gwiazdkowym. Wyróżniać się będzie włoską architekturą nawiązującą do pięknej Wenecji i charakterystycznych kamienic ulokowanych wokół kanału z gondolami. Centralna część zostanie przeszklona tworząc przytulne patio z kawiarniami i punktami usługowymi. Na parterze znajdzie się także kompleks SPA z rozbudowaną ofertą zabiegów relaksacyjnych.

Cały hotel podzielony zostanie na 2 części:

– noclegową, w której każdy pokój posiał będzie wyjątkowe dziecięce akcenty

– konferencyjno-restauracyjną, stwarzająca idealne warunki do organizacji imprez okolicznościowych, spotkań branżowych, czy biznesowych. Znajdą się tu dwie restauracje jak i dwie sale konferencyjne, które będzie można scalać w jedną potężną przestrzeń.

Hotel oferować będzie 120 pokoi / apartamentów w tym 530 łóżek. W część konferencyjnej łączna, maksymalna ilość miejsc wyniesie około 456.

3. Powiększenie Water Parku.

Strefa z basenami i wodnymi atrakcjami zostanie powiększona niemal dwukrotnie. Wodne atrakcje zajmą teren, gdzie obecnie odbywają się pokazy Moto Show. Sama strefa ekstremalnych pokazów zostanie przeniesiona i również powiększona. Nową część parku wodnego wyróżniać będzie imponujący zestaw zjeżdżalni. Wizualizacje przedstawiają kompakt składający się z dwóch zjeżdżalni rakietowych (z zapadnią), zjeżdżalnię pontonową, wahadło, tunnel funnel, oraz ufo.

4. Nowy obszar do zabudowy.

Na konferencji prasowej wieńczącej sezon 2016 podaliśmy informację o planowanych 112 hektarach docelowej powierzchni, która ma być zabudowana w przeciągu najbliższych 7 lat! Planowany teren rozbudowy do roku 2020 został powiększony do rozmiarów 150 hektarów. Obszar ten pozwoli Energylandii plasować się w czołówce największych parków rozrywki w Europie, co z pewnością przyczyni się do zwiększonej liczby Odwiedzających z krajów Europy zachodniej.

5. Rewaloryzacja Energylandii 2018.

Park Rozrywki Energylandia w nowym sezonie doczeka się rewaloryzacja. Oznacza to, że na istniejącej już zabudowanej przestrzeni przybędą w ogromnej ilości tereny zielone, wzbogacone zostaną alejki nowymi dekoracjami, scenografiami jak i rozbudowaną przestrzenią releksacyjną. Pojawią się nowe atrakcyjne skwery, a wejścia do atrakcji przybiorą zupełnie nową, naturalną odsłonę. Zmodernizowana zostanie także infrastruktura wewnętrzna, tj. chodniki, alejki.

Źródło: parkmag.pl

Dodaj komentarz