Wieści z placu budowy Majaland Kownaty

Od kilku tygodni duża hala, w której będą znajdować się najciekawsze atrakcje jest już ukończona. Od tej chwili w środku trwają intensywne prace przy montażu przejażdżek i przygotowaniu terenu pod tworzenie tematyzacji.

Najciekawszą atrakcją, która pojawiła się dotychczas w hali jest Wickie Coaster. Jest to rollercoaster produkcji niemieckiej firmy Zierer. Kolejka o wysokości 9 i długości 222 metrów zabierze pasażerów na zwariowaną przejażdżkę z prędkością dochodzącą do 40 km/h.

Poza niedużą kolejką górką trwa także montaż wieży swobodnego spadania. Niebawem rozpocznie się montaż atrakcji typu Disc’o, która pod koniec kwietnia została dostarczona na teren parku jako pierwsza.

W strefie zewnętrznej trwają prace związane z instalacją tańczących fontann. Dosłownie kilka dni temu zainstalowano już górę do wspinaczki dla dzieci. Atrakcje pod gołym niebem tak samo jak i te w środku hali mają być bardzo podobne do tych znajdujących się w Plopsa Indoor Hasselt w Belgii.

Według planów Majalad Kownaty ma zostać otwarty wiosną przyszłego roku. Pierwszym celem, który chce osiągnąć inwestor jest 300.000 odwiedzających. W następnych latach, kiedy Majaland będzie już tylko częścią kompleksu Holiday Park Kownaty szacuje się, że będzie tutaj przyjeżdżać aż 4 razy więcej turystów.Źródło: parkmag.pl

Dodaj komentarz