O lunaparkach: Wasze pytania – Robert Zamelek [Robland]

Odpowiedzi na pytania użytkowników Portalu Lunapark udzielił Pan Robert Zamelek z Lunaparku Robland


1. lunaparkowiec: Sezon 2014 będzie 50-tym sezonem Lunaparku. Czy są przewidziane jakieś atrakcje na ten szczególny sezon?

Robert Zamelek [Robland]: Na temat specjalnych atrakcji jesteśmy w trakcie dyskusji. Przerwanej z powodu nieobecności właścicieli do dnia 28.02.


2. carloss1900: Dzień dobry czy kiedyś odwiedzicie Częstochowę?

sebastian: dzień dobry czy odwiedzicie chełm w woj.lubelskim pozdrawiam

sebastian: mam nadzieje ze w chełmie sie pojawicie

leewy1994: Witam Odwiedzicie w przyszłości może Górny Śląsk ? Zrobilibyście furorę bo u nas po upadku Dinolandu to 99% imprez plenerowych przejęli Czesi.

admin: Myślę, że Lunapark Robland gdyby miał takie możliwości to chętnie odwiedziłby każde miasto w Polsce. Więc może jakieś inne pytania niż “czy przyjedziecie…”? Może zamiast tego warto uogólnić tą kwestię i zapytać o szanse i ewentualne plany dotyczące rozszerzenia działalności lunaparku oraz w jakich nowych województwach można by się spodziewać karuzel Roblandu?

VSM: To ja mam takie ogólniejsze pytanie właśnie. Na jakiej podstawie wybieracie miejsca postoju (w sensie miast)? Jeśli już wybierzecie jakiś plac to jak się ustala z zarządcą terenu, którym zwykle jest miasto, że będziecie mogli tam postawić karuzele? Czy jest to płatne?

Robert Zamelek [Robland]: Miasta wybierane są na podstawie trasy, którą przyjeżdżamy pomiędzy stałymi punktami planu, bądź decydujemy się na podstawie organizowanych imprez. We wszystkich miejscach trasy za postoje płacimy dzierżawę, chyba, że zostaliśmy zaproszeni na festyn. Pozdrawiam


3. Maniek: Dlaczego akurat Robland? Skąd wziął się pomysł na taką nazwę i umieszczenie w logo świstaka / bobra? Czy ma to jakąś głębszą historię czy raczej jest efektem zwykłego przypadku?

Robert Zamelek [Robland]: Nazwa lunaparku wzięła się z połączenia imienia syna państwa Zamelek (Robert) i końcówki land (od placu). Natomiast symbol lunaparku był pomysłem pana Roberta – syna właścicieli.


4. marcingod1: jakie atrakcje mieliście w pierwszych latach działalności i ile kosztuje stworzenie tak wspaniałego lunaparku jakim jest lunapark robland

Robert Zamelek [Robland]: W pierwszych latach były same karuzele dla maluchów. (2 karuzele). Stworzenie lunaparku najwięcej wymaga pracy. Natomiast trudno określić jakie to były koszty przygotowawcze. (było to jednak 50 lat temu).


5. leewy1994: Jak duże są koszty utrzymania takiego lunaparku?

Robert Zamelek [Robland]: Koszty utrzymania uzależnione są od sezonu. Czy sezon jest deszczowy czy słoneczny. Jakie naprawy należy dokonać itp. Trudno wynik ten uśrednić.


6. admin: czy wypożyczacie karuzele do innych lunaparków i ile kosztuje takie wypożyczenie?

Robert Zamelek [Robland]: Karuzele są wypożyczane do innych lunaparków. Cena do uzgodnienia. W chwili obecnej jedna z naszych karuzel znajdowała się nawet we Francji.


7. gaga21: Czy trzeba skończyć jakąś konkretną szkołę lub ukończyć konkretny kurs żeby pracować przy karuzelach? Gdzie można się nauczyć szczegółowej budowy karuzel?

Robert Zamelek [Robland]: Do obsługi karuzeli nie jest potrzebne żadne specjalne szkolenie. Wystarczy to które zostaje zawsze przeprowadzone dla pracowników przed każdym szkoleniem. Natomiast na temat budowy samych karuzel można się nauczyć na pewno od starszych pracowników, jak i najlepszym sposobem jest praca dla firmy zajmującej się produkcją karuzel.


8. marcingod1: jak oceniacie swoje osiągi i swoje lata działalności

Robert Zamelek [Robland]: Nasze osiągnięcia oceniamy bardzo dobrze i mamy nadzieję że będzie coraz lepiej.


9. marcingod1: czy zamierzacie rozszerzyć działalność (wjechać do nowych województw)
i o kolejny tabor??

Robert Zamelek [Robland]: W chwili obecnej jeszcze nie rozważaliśmy takich możliwości, co nie oznacza, że w przyszłości tego nie planujemy.


10. ksiezniczkabojle: jakie plany na przyszły sezon kolejne zakupy pozdrawiam

Robert Zamelek [Robland]: Na chwilę obecną nic nie wiadomo. Jak tylko zajdą jakieś zmiany na pewno Państwa poinformujemy.

Powrót do strony głównej