Różne tematy: Diggerland

Co widzicie przed oczami na hasło lunapark lub wesołe miasteczko? Na pewno miejsce, w którym znajduje się mnóstwo kolorowych, oświetlonych urządzeń, oferujące rozrywkę dla młodszych i tych starszych gości. Jednak wesołe miasteczko nie koniecznie musi takie być, a mimo to może oferować sporą dawkę wrażeń, w wielu przypadkach nawet bardziej ekstremalnych.

Poniżej prezentujemy Wam miejsce dość osobliwe, które nie jest typowym lunaparkiem, lecz ma z nim wiele wspólnego. Diggerland jest to sieć parków rozrywki, w których motywem przewodnim są maszyny budowlane. Parki Diggerland znajdują się w Wielkiej Brytanii (Strood w Kent, Cullompton w Devon, Langley Park w Durham i Castleford w West Yorkshire) oraz od 2014 roku w Stanach Zjednoczonych (West Berlin w New Jersey). Sercem wszystkiego są tutaj koparki, spycharki, wywrotki, podnośniki teleskopowe i najróżniejsze maszyny, które z założenia mają służyć do czegoś innego. W Diggerlandzie pod okiem obsługi możemy zasiąść za sterami koparki gąsienicowej, możemy się pościgać spycharko-ładowarkami czy pozderzać ładowarkami czołowymi tak samo jak na autodromie w typowym lunaparku. Z ta różnicą, że tu nie ma sterówki, w której siedzi pan z obsługi. W większości przypadków sami kierujemy pojazdami co dostarcza jeszcze więcej wrażeń. Tym bardziej, że kto nie chciałby zasiąść za kierownicą wielkiej koparki i “pobawić” się w piaskownicy?


Kolejka transportowa


“Koparkowa” karuzela i wieża widokowa


“Koparkowa” karuzela dla starszych


Wieża widokowa przed startem w górę


Widok na Diggerland z wieży widokowej


Karuzela – zwróćcie uwagę na to, że sercem całego urządzenia jest koparka


Kolejne ujęcie na karuzelę


Autodrom? W Diggerlandzie wygląda to tak


Wielka piaskownica i zabawa koparką


Coś bardziej skomplikowanego – wielką kulką trzeba postawić stalowe figurki do pionu


Wyławianie kaczek


Zabawa spycharko – koparką


Dla gości z duszą rajdowca możliwość pościgania się taką maszyną. Dobrze, że na torze nie ma fotoradarów


Kolejki Circus Train czy Tiry tutaj też mają swoje odpowiedniki utrzymane w stylistyce Boba Budowniczego (w tle widać dużą koparkę w dużej piaskownicy)


Rozrywka dla najmłodszych


Goście na karuzeliMateriał pochodzi z:
– Opracowanie własne redakcji
– google.pl
– wikipedia.org

Powrót do strony głównej